czwartek, 28 kwietnia 2016

Katarzyna Bonda, Polskie morderczynie

Polskie morderczynie, Polskie morderczynie Bondy
Katarzyna Bonda

Polskie morderczynieMUZA SA
Warszawa 2009 

Gatunek: literatura faktu
Kraj: Polska
Ilość stron:304W WIELKIM SKRÓCIE 


Polskie morderczynie to wyjątkowa książka. Jej bohaterkami są kobiety, które w więzieniach odbywają karę pozbawienia wolności. Wśród kobiet, do których dotarła Katarzyna Bonda, znalazła się m.in. Monika Szymańska, skazana na dożywocie za zabójstwo maturzysty Tomka Jaworskiego. Każdy rozdział poświęcony jest jednej bohaterce - jej życiu i drodze do zbrodni. 

PLUSY

 

1.Układ książki. Każdy rozdział składa się z dwóch części. Część pierwsza to opowieść bohaterki danego rozdziału - kobiety, która opowiada o swym życiu, popełnionej zbrodni oraz o tym, jak żyje jej się za kratami. Część druga to "suchy" raport na temat śledztwa oraz informacji, jakie w jego trakcie zgromadzono na temat danej morderczyni.

2.Zdjęcia Edwarda Kaweckiego. Polskie morderczynie przyciągają nie tylko ciekawą treścią, ale i interesującą szatą graficzną. Zdjęcia Edwarda Kaweckiego są tu wielkim walorem. 

3.Wywiady. Na zakończenie książki - parę ważnych informacji, przekazanych przez osoby często stykające się z problemem przestępczości wśród kobiet. Katarzyna Bonda nie tylko spędziła wiele czasu z morderczyniami, ale też przeprowadziła wywiady z takimi osobami, jak:
-nadkomisarz Bogdan Lach - profiler, psycholog policyjny,
-profesor Zbigniew Lew Starowicz - seksuolog,
-Lidia Olejnik - dyrektor Zakładu Karnego dla kobiet w Lublińcu. 

Ocena: 9,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz