piątek, 29 kwietnia 2016

Świerklaniec i okolice

Świerklaniec-przewodnik, przewodnik po świerklańcu
         Felicja Wyżgoł,        Edward Wyżgoł,      Łukasz Błasiak 


Świerklaniec i okolice 


Nakło Śląskie 2010


Gatunek: przewodnik turystyczny
Kraj: PolskaW WIELKIM SKRÓCIE 


Dla osób zainteresowanych Śląskiem i historią rodu Henckel von Donnersmarck, gmina Świerklaniec jest wyjątkowym punktem na mapie. To tu znajdują się tak ważne pamiątki, jak zabytkowy park w Świerklańcu, słynny Pałac Kawalera oraz zamek w Nakle Śląskim. Wszystkie te obiekty zostały dokładnie opisane w przewodniku, nie zabrakło tu również miejsca na informacje o najciekawszych atrakcjach, które czekają w miejscowościach sąsiadujących z gminą Świerklaniec. 

MINUSY 


Znawcy Śląska i historii tego regionu raczej nie znajdą tu zbyt wielu nowych informacji. Nie brak tu ciekawostek historycznych, przewodnik nastawiony jest jednak na przekazanie najważniejszych faktów z historii gminy Świerklaniec. 

PLUSY


1.Oprawa graficzna. Współczesne zdjęcia, archiwalne fotografie, szczegółowe plany takich kompleksów, jak zespół parkowo-pałacowy w Świerklańcu oraz zespół w Nakle-Śląskim to nie tylko ciekawy dodatek, ale i moc nowych informacji. 

2.Informacje na temat historii. Prosty i zwięzły przekaz pozwala każdemu Czytelnikowi na zapoznanie się z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach gminy Świerklaniec. Wielkim plusem jest skupienie się na tych przedstawicielach rodziny Henckel von Donnersmarck, którzy mieli istotny wpływ na rozwój regionu. Hrabia Guido, Łazarz IV - oto bohaterowie, których losy warto poznać.

Ocena: 8,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz